Wstąp do IPA

 WSTĄP DO IPA

logoT

IPA

IPA to największa międzynarodowa organizacja policyjna na świecie zrzeszająca 402 578 policjantów w 68 krajach. Trwają obecnie prace nad utworzeniem nowych Sekcji Narodowych. Przynależność w IPA daje możliwość udziału w krajowych i międzynarodowych wyjazdach i szkoleniach. To spotkania sportowe, turystyczne i kulturalne. Współpraca z kolegami policjantami na całym świecie. To również własna gazeta opisująca życie i rozrywki członków IPA oraz ciekawe gadżety dla członków organizacji.

Śląska Grupa Wojewódzka

Śląska Grupa Wojewódzka skupia w swoich szeregach około 2000 członków i jest największą Grupą Wojewódzką Sekcji Polskiej IPA. Powstała w dniu 12 lutego 1999 roku z połączenia się w jednolity organizm trzech ówczesnych grup wojewódzkich z Bielska Białej, Częstochowy i Katowic.
Hasło wyrażone w dewizie: „służyć poprzez przyjaźń" mobilizuje członków stowarzyszenia do aktywności nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale przede wszystkim pozazawodowej.

W 2009 roku Śląska Grupa Wojewódzka IPA obchodziła 10 lat istnienia (1999 – 2009) w Polsce. Była to również 60 rocznica powstania na świecie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji i 20 lat Policji w Polsce. W związku z powyższym zbiegiem tych jubileuszy rok 2009 był wyjątkowy dla formacji mundurowych zrzeszonych w IPA.

Członkostwo

Członkami IPA – Sekcja Polska mogą być tylko osoby pełniące służbę w Policji i Straży Granicznej, jak również emeryci i renciści wymienionych formacji. Członkostwo Stowarzyszenia jest dobrowolne, a każdy członek jest zobowiązany aktywnie uczestniczyć w realizacji celów statutowych IPA.

W Stowarzyszeniu na dzisiaj występują następujące rodzaje członkostwa: zwyczajne i asocjacyjne. Utrata członkostwa następuje w przypadku: wystąpienia członka, wykluczenia członkostwa, śmierci członka, o ile składka członkowska za dany rok nie zostanie uiszczona do 30 czerwca.
Członkowie IPA mają prawo: wybierać i być wybieranymi do władz, uczestniczyć w pracach organizacji; zgłaszać wnioski i propozycje dotyczące działalności Stowarzyszenia. Każda osoba posiadająca opłacająca składkę członkowską, otrzymuje legitymacje członkowską według jednego z dwóch ściśle określonych wzorów dla wszystkich Sekcji Narodowych IPA. Z tym, że legitymacja członkowska IPA starego wzoru, ze znaczkami jest wydawana nadal w 41 sekcjach. Znaczki opłaty za 2019 rok są honorowane na całym świecie do 31 marca 2020 r.
Ponadto każda osoba stowarzyszona w Śląskiej Grupie Wojewódzkiej IPA – Sekcja Polska, posiada jako wyróżnik naklejkę samochodową. Naklejki pełnią rolę wyróżnika wśród uczestników ruchu drogowego.

Wysokość składki w 2020 roku wynosi 80 zł.

Płatne jednorazowo 80 zł rocznie dla członków IPA. Członkowie Regionu IPA Cieszyn II dokonują wpłaty 80 zł bezpośrednio u skarbnika lub pozostałym członkom Prezydium Zarządu Regionu.

Osoby które nie opłaciły składki za 2019 r. a pragną kontynuować członkostwo w roku 2020, proszę o wpłatę kwoty 80 zł bezpośrednio u skarbnika i doręczenie wypełnionej deklaracji / bez zdjęcia /z dopiskiem: kontynuacja bezpośrednio do skarbnika lub pozostałym członkom Prezydium Zarządu Regionu.

Płatne jednorazowo 100 zł dla nowo wstępujących w tym 80 zł składka członkowska i 20 zł wpisowego. Wszyscy chętni do wstąpienia proszeni są o czytelne wypełnienie deklaracji członkowskiej oraz wpłatę kwoty 100 zł na rachunek grupy Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Wypełnioną deklarację członkowską można przekazać każdemu z członków Prezydium Zarządu Regionu.

 

Kalendarz Imprez

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Komunikaty

ipa slaska